Kamery pro denní i noční vidění, tlaková i radarová čidla. Rusko dokončilo stavbu plotu kolem Krymu

Rusko dokončilo stavbu plotu oddělujícího anektovaný poloostrov Krym od kontinentální Ukrajiny. Agentuře RIA Novosti to potvrdilo krymské oddělení ruské Federální bezpečnostní služby FSB.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plot (ilustrační foto)

Plot (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0,©

Krymský plot odděluje anektovaný poloostrov od Ukrajiny v nejužším místě - v oblasti Pěrekopské šíje a má délku více než 60 kilometrů.

Ukrajina: Ruská agrese nezastaví naše plány umístit v Azovském moři vojenské lodě

Číst článek

Podle agentury RIA Novosti je vybaven kamerami pro denní i noční vidění a elektronickými tlakovými i radarovými čidly, která mají signalizovat narušení prostoru. 

Federální bezpečnostní služba oznámila, že plot má bránit průniku ukrajinských diverzantů a pašeráků zbraní, pohonných hmot, alkoholu a drog.

Rusko Krym anektovalo na jaře 2014. Většina zemí světa připojení Krymu k Rusku neuznala a Rusko od té doby čelí mezinárodním sankcím.

Crimea completes fence on border with Ukraine
themoscowtimes.com/news/crimea-co…

11:16 – 28. 12. 2018

10 10

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme