Kubánci mohou mít doma vlastní wifi, internet v zemi však zůstává pod státní kontrolou

Kubánci smějí mít od pondělí doma vlastní síť wifi. Internetové připojení má nadále pod kontrolou vláda. Jde ale o zatím největší krok k rozšíření internetu mezi Kubánce. 3G síť pro mobilní telefony existuje na Kubě teprve od prosince a k wifi se lidé na ostrově mohli do pondělí legálně připojit jen na veřejných místech.

Havana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Internet kubánská vláda i nadále výrazně cenzuruje. Ilustrační foto | Foto: flickr.com, Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)

Podle ministra komunikací Ernesta Rodrígueze Hernandéze plánuje vláda postupně internet zpřístupnit všem. Chce skrze něj bránit „pravdu“ a svou revoluci.

Ceny za připojení ale zůstávají pro běžné Kubánce velmi drahé. Už několik měsíců proti tomu na internetu stovky lidí protestují hashtagem v překladu „Snižte ceny za internet“.

Vláda také nadále internet výrazně cenzuruje. Podle Rodrígueze je právem každé země chránit společnost před diskriminací a nemorálními nebo neetickými tématy.

David Tesař Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme