BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

Americká vláda zpřísnila pravidla pro cestování na Kubu, omezí rekreační nebo studijní cesty

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa v úterý zpřísnila omezení pro občany USA cestující na Kubu. Pravidla se vztahují mimo jiné i na některé formy rekreačních a studijních cest, píše agentura AP.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kubánská vlajka před ambasádou ve Washingtonu. | Foto: Carlos Barria | Zdroj: Reuters

Ministerstvo financí USA oznámilo, že Spojené státy už nadále nebudou povolovat americkým občanům skupinové studijní a kulturní cesty známé jako „lidé lidem“. Tuto formu cesty na Kubu využívaly tisíce Američanů, a to ještě před prosincem 2014, kdy Spojené státy oficiálně obnovily formální vztahy s kubánskou komunistickou vládou.

Kuba reaguje na krizi a zavádí přídělový systém. Bude se vztahovat na kuřata, fazole i mýdlo

Číst článek

Podle Cuba Educational Travel, jedné z největších cestovních kanceláří v USA, která se specializuje na cesty na Kubu, se většina Američanů na Kubu dosud dostávala právě prostřednictvím zmíněného programu.

Washington dále oznámil, že nebude udělovat povolení k cestám na Kubu ani soukromým či firemním letounům a plavidlům. Komerční lety podle AP zřejmě nová opatření neovlivní. Nadále budou také povolovány cesty akademikům a skupinám univerzitních studentů či novinářům. Pravidla se také nevztahují na cesty za účelem pracovních jednání, píše AP.

Rozhodnutí zpřísnit stávající opatření Spojené státy zdůvodnily tím, že Kuba má „destabilizující roli“ na západní polokouli, což se mimo jiné podle USA projevuje její podporou autoritářského režimu venezuelského prezidenta Nicoláse Madura.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme