Kubánské úřady spustily první veřejné wifi, zóny jsou na hlavní třídě v Havaně

Na jedné z hlavních tříd v Havaně bylo dnes v noci rušněji, než je obvyklé. Na chodnících seděli lidé v ruce s tablety, notebooky a smartphony a surfovali na internetu. Kubánské úřady tam totiž spustily první veřejně přístupné wifi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kubánské úřady spustily první veřejné wifi na jedné z hlavních tříd v Havaně, desítky Kubánců seděly na schodištích před budovami a brouzdaly po internetu | Zdroj: Reuters

První zóny veřejně přístupného bezdrátového internetového připojení na Kubě začaly na havanské hlavní třídě fungovat dnes v noci a na jejich spuštění čekaly desítky lidí, kteří se začali okamžitě připojovat na svých telefonech a laptopech a posílat vzkazy do celého světa.

Nepodařilo se to ale každému. Uživatelé musí mít zřízený účet u poskytovatele telekomunikačních služeb - společnosti Etesca. Stojí to dva dolary za hodinu, v přepočtu zhruba 50 korun.

Kubánci internet většinou nepoužívají. Bezdrátové připojení je jenom v hotelech pro turisty. Domácí připojení je velmi omezené a pro běžné lidi vlastně není k dispozici.

Na internet se můžou lidé dostat v práci, ale týká se to třeba jenom e-mailů nebo kubánských serverů. Nicméně společnost Etesca chce v rozšiřování bezdrátových připojení pokračovat. Slíbila, že v budoucnu hodlá zřídit asi 35 míst s wifi pro veřejnost.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme