Kubánský emigrant podezřívaný z atentátu před americký soud nepůjde

Americký federální soud zamítl obvinění z klamání imigračních úřadů proti kubánskému emigrantovi Luisi Posadovi Carrilesovi, kterého Castrův režim podezřívá z podílu na leteckém atentátu v roce 1976. Stalo se tak týden předtím, než měl Carriles stanout před soudem právě kvůli masakru kubánského letadla ze 73 cestujícími.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Socha Svobody - symbol New Yorku i Spojených států | Foto: Milan Kopp

Soud v texaském El Pasu zamítl obvinění proti Carrilesovi, protože nezískal dostatečné důkazy. Imigrační úřady totiž podle verdiktu vedly výslechy tak, aby se Posada Carriles dostal před soud. Z elektronických nahrávek výslechů také vyplynulo, že jeho výpovědi byly nepřesně překládány.

Soudkyně Kathleen Cardone doslova prohlásila, že federální soud nebude tolerovat špatnou práci úřadů jen proto, že je obžalovaný politicky horkou bramborou. Carriles je kontroverzní postavou i ve Spojených státech, protože jeho případný podíl na leteckém atentátu zatím nebyl objasněn.

Alexandr Pícha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme