Kühnl: Z Iráku v žádném případě neodcházíme

Mise české vojenské policie v Iráku nebude prodloužena a skončí 28. února příštího roku. V jihoirácké Basře, kde příslušníci českých bezpečnostních sil působí, to prohlásil ministr obrany Karel Kühnl. Původně měla jejich mise skončit už letos v prosinci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

český vojenský policista

V pořadí čtvrtý kontingent o počtu zhruba 90 mužů a žen na základě rozhodnutí české vlády i parlamentu vystřídá ještě jeden - ovšem na jihu Iráku bude působit pouze do 28. února. Někteří pozorovatelé to hodnotí jako stažení našich jednotek a negativně na to budou hledět jak spojenci v rámci mezinárodní koalice, hlavně Američané, tak i vláda v Bagdádu. V Iráku totiž platí, že vojenská přítomnost rovná se i ekonomická.

Podle ministra Kühnla to ale odchod z Iráku určitě není. "My v Iráku zůstáváme kontingentem deseti vojenských lékařů a zdravotníků a budeme cvičit nejméně sto budoucích iráckých policistů u nás v republice. Ta forma naší účasti bude trošku jiná, ale z Iráku v žádném případě neodcházíme."

Robert Mikoláš, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme