Kupující mohou dát signál výrobcům nekvalitních hraček: nekoupit je

V Číně se vyrábí osmdesát procent všech hraček a jejich kvalita je často velmi špatná. Stejně jako pracovní podmínky v tamních továrnách. Proti těmto negativním jevům mohou bojovat sami spotřebitelé tím, že tyto hračky nekoupí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smutná hračka

Smutná hračka | Foto: stock exchange

Jak potvrzuje Debby Chan z hongkongské organizace SACOM, za špatné podmínky při výrobě mohou samy firmy. Ty totiž často v honbě za ziskem porušují pracovně právní zákony a zaměstnance vystavují nebezpečí.

Výjimkou podle ní nejsou ani nadnárodní společnosti jako je Wall Mart nebo Mattel, výrobce známé panenky Barbie. Ovlivnit to prý mohou i sami kupující:

„Jestliže si budou kupující uvědomovat, že nákup zboží ze zemí, kde se nedodržují pracovní podmínky není správný a při výběru hraček nebudou vybírat ty, které pochází z továren z Číny nebo dalších rozvojových zemí, kde nedodržují základní pracovní zákony, pak pomohou nejen pracovníkům těchto továren, ale zároveň pošlou i jasný vzkaz vedení, což také pomůže.“

Lucie Maňourová, Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme