Kuřáci to budou mít těžší i v Montaně

Americký stát Montana, který se stal nezapomenutelnou kulisou pro kovboje v časopiseckých reklamách Marlboro Country, stojí před zákazem kouření v i těch nejwesternovějších restauracích a barech. Zákonodárci v Montaně totiž rozhodli, že zakáží kouření ve všech veřejných vnitřních prostorách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kouření

Kouření | Foto: Jan Rosenauer

Kouřící kovboj bude v montanských barech během pár let jen na plakátech. Jen co nový zákon podepíše guvernér tohoto amerického státu, budou muset i ti nejostřejší hoši ze západu típnout cigaretu ještě venku před restaurací.

Montana se tak dostane mezi deset amerických států, které přijaly tak přísné protikuřácké zákony. Individualismus kovbojů tentokrát prohrál v souboji o zdraví nekuřáků.

V barech a restauracích už postavili kuřáky mimo zákon mimo jiné v Kalifornii, New Yorku a na Floridě. V Montaně se ale podařilo alespoň v 1 700 barech zákaz pozastavit do roku 2009, aby se na to majitelé mohli připravit.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme