Kuřáci to nebudou mít v amerických horách lehké

Ve Spojených státech zakazují kouření lyžařům na svahu. V lyžařském středisku ve státě Maine, jako první v Americe zakázali kouření nejen ve společných vnitřních prostorách, ale také v celém venkovním areálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžování a slunění

lyžování a slunění | Foto: Jan Rosenauer

Ve středisku Black Mountain se nesmí kouřit na sjezdovkách, ani na běžeckých tratích. Toto středisko o sobě tvrdí, že vytváří příjemné prostředí pro rodiny s dětmi - a do toho se postávající lidé s cigaretami nehodí. Kouření je kromě sjezdovek a běžeckých tratí zakázáno také před chatami, na vlecích a ve frontách. Dokonce ani na parkovíštích si v Maine nesmí kuřáci zapálit.

Deník New York Times napsal, že příklad tohoto střediska si osvojí brzy další horská centra. Řada Američanů si myslí, že nekouřit při sportu je trend, kterému se těžko vzdoruje. Lyžaři v Maine mohou nyní kouřit jen ve vyhrazených hotelových pokojích, kuřárnách nebo v soukromých autobusech.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme