Kvóty odmítáme, zopakovali zástupci ČR před schůzkou ministrů vnitra

Už dnes by mohlo padnout rozhodnutí ohledně kvót na přerozdělení uprchlíků, které navrhuje Evropská komise. O řešení migrační krize jednají v Bruselu ministři vnitra zemí Evropské unie. Česko kvóty dlouhodobě odmítá a trvá na dobrovolném přijímání migrantů a tento postoj chce hájit i dál. Je však možné, že ho ostatní země osmadvacítky přehlasují.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Migranti v centru Atén se snaží ukrýt před deštěm

Migranti v centru Atén se snaží ukrýt před deštěm | Zdroj: Reuters

Česko se přijímání uprchlíků obecně nebrání, trvá však na tom, že to musí být dobrovolné. Tento postoj odletěl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) do Bruselu hájit.

„Dnes už se v tématu migračních kvót jedná o prázdné politické gesto, kde se některé země snaží pouze a jenom zachovat tvář. Nemůže prakticky fungovat. I když se členské země budou snažit, i když poskytnou součinnost. Nebude fungovat. A čekají nás pouze a jenom vleklé spory mezi migrujícími osobami, které by násilně byly relokovány do země, kam prostě nechtějí,“ zdůraznil Chovanec.

S tímto postojem jsou však zatím Češi v rámci osmadvacítky v menšině. Pokud s dalšími odpůrci kvót nebudou mít takzvanou blokační menšinu, mohly by je ostatní země přehlasovat.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme