Kvůli chystaným útokům na letadla soud obvinil další tři britské muslimy

Z vražedného spiknutí a z přípravy teroristického útoku obvinil londýnský soud tři muže ve věku od 22 do 35 let. Jedná se o britské muslimy, kteří byli spolu s dalšími zatčeni tento měsíc v souvislosti s chystanými teroristickými útoky v letadlech směřujících z Británie do Spojených států.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýn | Foto: Marie Matúšů

Shamin Uddin, Mohammed Yasar Gulzar a Nabeel Hussain jsou žalováni ze spiknutí k vraždě a z přípravy terorismu. Soud městské části Westminster v Londýně rozhodl o jejich pokračujícím zadržování a předvedení před soud znovu 18. září.

Na základě podobné obžaloby je již zadržováno osm dalších britských muslimů. Čtyři další se budou zpovídat z jiných trestných činů. Celkový počet obžalovaných v souvislosti s teroristickým spiknutím tak stoupl na patnáct.

Byli zatčeni při policejních raziích v první polovině srpna ve východním Londýně, v High Wycombe u Londýna a v Birminghamu. Policejní vyšetřovatelé dnes pokračují v pročesávání Králova lesa v High Wycombe.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme