Kvůli fotbalovým příznivcům zněla Bratislavou střelba

Výtržnosti a násilí provázejí cestu anglických fotbalových fanoušků na zápas se Slovenskem. V noci na dnešek čtyři desítky rowdies rozpoutaly rvačku v pražském klubu Atlas. Škody majitel podniku odhadl na 100 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zraněný Brit | Zdroj: ČTK

Nad ránem daly hloučky radikálních fanoušků o sobě znát i v Bratislavě. Po potyčce v jedné z restaurací byli dva příznivci anglického mužstva postřeleni. Pokračuje bratislavská zpravodajka Českého rozhlasu Renata Havranová.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Havranová: Výtržnosti v Bratislavě

Angličané byli zasaženi při přestřelce, která se odehrála v centru města. Krátce po incidentu byli převezeni do nemocnice dva anglicky hovořící muži. Jeden byl zasažen do krku, druhý měl prostřelené stehno.

Zřejmě je zasáhli příslušníci soukromé bezpečnostní služby po incidentu v restauraci Kelt v centru metropole. Z pivnice podle svědků krátce po půlnoci v pivnici Kelt asi 60 opilých hostů odmítalo po zavírací hodině odejít. Vedoucí pohostinství zavolal pracovníky soukromé bezpečnostní služby a pak se ozvala střelba.

"Vytáhli pistole a začali střílet kolem sebe. Mě zasáhli do nohy," popsal pro agenturu Reuters události jeden z postižených, jednatřicetiletý Phil Holland. Ten utrpěl čistý průstřel pravého stehna, ale po ošetření odmítl hospitalizaci a na vlastní zodpovědnost opustil nemocnici Kramáře. Druhý postřelený je nadále hospitalizován a cítí se být v pořádku.

O noční přestřelce informují britské sdělovací prostředky od rána. Převážně soudí, že Angličané jsou tentokrát nevinnými oběťmi násilí. To také novinářům řekl předseda anglické fotbalové federace Adam Crozier.

Milan Kopp, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme