Kvůli hrozbě terorismu hlídají berlínskou školu sami rodiče

Před hysterií varoval německý ministr vnitra de Maiziére, když oznamoval, že Německo čelí vážné hrozbě teroristické útoku. Němci si většinou vzali jeho slova k srdci. Na vánočních trzích, o kterých se jako případném terči spekulovalo, praskaly o víkendu ve švech. Jsou ovšem místa, kde se teroristům podařilo paniku vyvolat.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

berlin-special2.jpg

berlin-special2.jpg

Děti se cestou do školy navzdory třeskutému mrazu vesele baví. A většinou anglicky. Polovina žáků školy Johna Fitzgeralda Kennedyho v berlínském Zehlendorfu jsou Američané. Jinak tu je mnohonárodnostní zastoupení 1700 studentů ze 40 zemí.

Právě američtí rodiče ale podlehli po oznámení teroristické hrozby největší panice. Ačkoli německo-americká škola na seznamu vytipovaných teroristických cílů nefiguruje, rozhodli se postavit rodičovské hlídky.

Stojím před rozsáhlým školním kampusem. Ručička teploměru ukazuje deset pod nulou, zima jak praští, přesto už od půl sedmé ranní tu hlídkuje dvojice rodičů. Evidentně mají na sobě to nejteplejší oblečení, co doma našly. Představa, že dvě matky beze zbraní a vojenského výcviku zabrání útoku teroristů se mi jeví jako poněkud směšná.

„Nepřemýšlím nad tím, když člověk ale v novinách čte o těch hrozbách, musí se tomu postavit,“ říká stručně jedna z matek, která vede holčičku do zdejší školky. Tu už mne ale spatří žena z rodičovské hlídky a rázně mne vypoklonkuje za bránu.

Na mikrofon odmítá cokoli říct. Odpoledne mi pak zavolá ředitel školy. V důsledku nepatřičné mediální pozornosti se od pondělí rodičovské hlídky ruší.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme