Kvůli Islámskému státu se chystá Velká Británie více zbrojit

Velká Británie chce zintenzivnit vojenské operace proti Islámskému státu. Pomoci jí v tom mají také dodatečné výdaje na bezpilotní letouny i speciální jednotky SAS. Nové zbrojní priority oznámil premiér David Cameron.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský voják (ilustrační foto)

Britský voják (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Před personálem letecké základny Coningsby premiér zdůraznil, že Británie nebude zvyšovat výdaje na obranu jen o úroveň inflace.

Cameron přislíbil, že na zbrojení půjde do roku 2020 dodatečných šest miliard liber. Ministerský předseda chce, aby Británie nakoupila víc bezpilotních letounů a aby se investovalo do proslulých speciálních sil SAS.

Má jít o odpověď na nebezpečí, které představuje Islámský stát. Do konce roku má být podle Camerona hotová revize britské bezpečnostní strategie. V ní se mají zohlednit nové typy hrozeb, jako jsou agresivní Rusko nebo kybernetické útoky.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme