Kvůli jedovatým potravinám zatkli v Číně dva tisíce lidí

Čína zatkla na dva tisíce lidí a zavřela přes pět tisíc podniků, které prodávaly nebezpečné či dokonce jedovaté potraviny. Kontroly prováděly úřady po celé zemi v prodejnách a přípravnách potravin už od dubna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Telátko saje mléko | Foto: Corel GALLERY

Čínští hygienici prověřili na šest milionů prodejen a přípraven jídla. Objevili dobarvované maso i nesprávně upravené mléko. Právě mléčné výrobky patří mezi nejčastěji upravované potraviny. Inspekce už proto uzavřela polovinu z více než tisíce mlékáren.

Nejedná se o první případ, kdy výrobci nepovolenými látkami "vylepšovali" své potraviny. Před třemi lety zemřelo šest dětí a dalších tři sta tisíc onemocnělo poté, co vypily mléko otrávené melaminem. Výrobci jej do mléka přidávali proto, aby se zdálo bohatší na proteiny.

Po sérii těchto skandálů Čína zavedla přísné tresty za výrobu jedovatých potravin. Za porušování pravidel hrozí jejich výrobcům a prodejcům několikaleté vězení, v závažných případech dokonce i trest smrti.

Kateřina Procházková, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme