Kvůli kalamitě uvízly na německých železnicích stovky cestujících

Sníh, led a vítr způsobily v noci na dnešek v Německu chaos. V Dolním Sasku a Severním Porýní-Vestfálsku zůstaly uvězněny v ochromených vlacích stovky cestujících. Další museli přečkat noc v nouzových úkrytech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kalamita na německé dálnici A3 | Foto: ČTK

V Münsteru nalezli pasažéři, jejichž vlaky měly zpoždění nebo vůbec nevyjely, nouzový nocleh dokonce v bývalém vojenské bunkru.

Ještě dramatičtější byla situace v okolí města Osnabrück. Tam na neprůjezdných tratích podle policie zůstalo kolem tisícovky pasažérů. Železniční doprava v Osnabrücku byla dnes brzy ráno úplně zastavena. Lidé bezmocně čekají, až se počasí umoudří a cestáři umožní další provoz.

Kalamitu způsobila tlaková níže, které se přesouvá ze severu nad Nizozemsko. Prozatím nejen železniční, ale i silniční tahy blokuje silná ledovka a mnohde i vyvrácené stromy. "Je to úplný chaos," prohlásil regionální policejní mluvčí.

Na dálnici A31 se v noci vytvořila 50 kilometrů dlouhá kolona aut, když na vozovku spadlo vedení vysokého napětí. Na A33 zůstali motoristé uvězněni celou noc a Červený kříž jim až nad ránem mohl dovést teplý čaj a přikrývky. Německá policie řidiče nabádá k opatrnosti a pomalé jízdě.

Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme