Kvůli konfliktu v Makedonii už uprchlo 100 tisíc lidí

Humanitární organizace varují před zvyšujícím se počtem uprchlíků z Makedonie. Počet lidí, kteří museli kvůli pokračujícímu konfliktu opustit své domovy, přesáhl 100 tisíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak z Bruselu hlásí zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich, podle Agentury OSN pro uprchlíky už z Makedonie uteklo do Kosova 65 tisíc Albánců. Šest tisíc slovanských Makedonců je v Srbsku a dalších 32 tisíc lidí je v Makedonii bez přístřeší. Agentura požádala o 20 milionů dolarů na pomoc uprchlíkům. O tom, že přes 100 tisíc obyvatel neopustilo své domovy bezdůvodně, svědčí varování Spojených států, Velké Británie, Německa a Francie občanům, aby do Makedonie nyní raději nejezdili, protože nejde o bezpečnou zemi. Jinak Západ dnes opětovně podpořil mírovou politiku prezidenta Borise Trajkovského, který v neděli nařídil zastavení armádní ofenzivy proti albánským rebelům u vesnice Aračinovo. Komisař EU pro zahraničí Patten řekl, že Trajkovski nechce svoji zemi proměnit v Čečensko, což unie oceňuje.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme