Kvůli korupci policie zatkla jednoho z nejbohatších Číňanů

V Číně byl v rámci boje proti korupci zatčen jeden z nejbohatších obchodníků. Kvůli úplatkům také čínský soud poslal na 13 let za mříže komunistického funkcionáře ze Šanghaje. Čína patří k zemím s nejvyšší mírou korupce na světě, boj proti tomuto nešvaru je proto jedním z hlavních programových cílů vlády v Pekingu. Kvůli zneužívání veřejných fondů a braní úplatků byl před dvěma lety také sesazen bývalý komunistický šéf Šanghaje a jeden z členů nejmocnějšího orgánu v Číně, Politbyra, Čchen Liang-jü.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šanghajská tržnice | Foto: psyling.psy.cmu.edu

Podezřelé půjčky ve výši téměř deseti miliard korun zlomily vaz jednomu z nejbohatších Číňanů, šéfovi stavební firmy budující dálnice, Liou Ken-šanovi. Podle čínských médií byl zatčen už před týdnem, další podrobnosti o celém případu ale nebyly zveřejněny.

"Král silnic", jak ho lidé přezdívali, patřil k významným členům takzvané šanghajské kliky, na kterou se zaměřilo komunistické vedení země v čele s prezidentem Chu Ťin-taem. Po pádu bývalého šéfa Šanghaje navíc soud v tomto městě nyní poslal na 13 let za mříže dalšího funkcionáře za přijímání úplatků ve výši zhruba sedmi milionů korun.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme