Kvůli malému letadlu byl vyklizen americký Kongres a Bílý dům

Ve Washingtonu museli znovu evakuovat Kongres a Bílý dům. Tak jako v předešlých případech šlo ale o planý poplach, kvůli malému letadlu. To proniklo do zakázaného vzdušného prostoru a blížilo se k centru hlavního města. Poplach byl odvolán za několik minut, ještě předtím než se podařilo Bílý dům a Kongres vyklidit celý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům na jaře | Foto: Miroslav Konvalina

Malé soukromé letadlo vstoupilo do zakázané zóny u Reaganova národního letiště, ale zahnaly ho stíhačky, které vzlétly z nedaleké vojenské základny Andrews v Marylandu a eskortovaly ho do sousedního státu Virgnie. Tam letadlo s narušitelem bez incidentu přistálo.

Americké televize ukázaly, jak byl rychle evakuován Senát, kde právě probíhalo jednání. Ve stejné chvíli se museli nejvyšší představitelé Bílého domu schovat do krytu pod sídlem jejich prezidenta. Nebezpečí netrvalo déle než 10 minut, pilot letadla včas rozpoznal svou chybu a reagoval na přítomnost dvou stíhaček.

Miroslav Konvalina, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme