Kvůli mrazivému počasí a sněhu ruší letiště v Británii, Francii a Německu stovky letů

Mrazivé počasí a přívaly sněhu komplikují dopravu po celé Evropě. Stovky letů ruší velká letiště v Británii, Francii a Německu. Několik letadel neodstartovalo ani z Letiště Václava Havla v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odmrazení letadla na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem | Zdroj: Reuters

Po osmé hodině ranní měly z Prahy odstartovat hned tři lety do Frankfurtu na Mohanem. Právě kvůli počasí je ale německé letecké společnosti zrušily.

Nepoletí dopolední ani odpolední spoje. A stejně tak nepřistál v Praze ani jeden ze tří pravidelných letů z Frankfurtu.

„Ta situace se samozřejmě může změnit v souvislosti s vývojem počasím,“ upřesňuje mluvčí letiště Václava Havla Eva Krejčí.

K omezení přistoupilo také letiště ve Stuttgartu a v menší míře hlásí výpadky Mnichov a Berlín. V tuto chvíli padá ve značné části Německa hustý sníh a mrznoucí déšť.

Chaos panuje také na německých silnicích. Od ranních hodin jsou hlášeny stovky dopravních nehod. Policie varuje řidiče před možným náledím.

Stovky letů ale ruší i největší britské letiště Heathrow. Za komplikace se už cestujícím, kteří uvízli na letišti, omluvila výkonná ředitelka letiště Heathrow Emma Gilthorpeová.

Podle ní se letiště snaží plánovat dopředu, kolik letů zvládnout odbavit. Ruší se zhruba každý desátý let. Počítá se nejméně se 120 linkami, které zůstanou na zemi. Další londýnská letiště Gatwick nebo Luton žádné velké potíže nemají.

V některých oblastech Británie stále sněží a přibývá i problémů na silnicích. Uzavřené jsou i některé hlavní tahy. Podle britských médií zemřela na silnici kvůli sněhu žena. Zavřené jsou stovky škol.

Česko pokryla ledovka, silničáři nabádají k obezřetnosti

Číst článek

Problémy hlásí také Francie. Na silnicích kvůli počasí zemřelo sedm lidí. V Paříži nevyjede zhruba polovina autobusů.

Z pařížských letišť by měly odstartovat všechny dálkové lety, u ostatních to bude zhruba kolem 40 procent. Nicméně z Prahy do Paříže ráno odstartovaly všechny plánované spoje.

Klára Stejskalová, Lubica Bergmanová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme