Kvůli mrazivému počasí ve Spojených státech zemřelo za týden téměř 60 lidí

Bezmála 60 lidí tento týden zahynulo v důsledku prudkých mrazů, které zasáhly velkou část území Spojených států. Uvedl to server NBC News s odvoláním na úřady. Teploty hluboko pod nulou, sněžení a namrzlé silnice způsobily dopravní nehody, narušily leteckou dopravu a uzavřely školy. Mrazivé počasí pocítí miliony Američanů i tento víkend.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněžení, ilustrační foto

Teploty hluboko pod nulou, sněžení a namrzlé silnice způsobily dopravní nehody, narušily leteckou dopravu a uzavřely školy. (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Od 12. ledna úřady napříč Spojenými státy ohlásily nejméně 59 úmrtí v souvislosti s počasím. Úřady státu Tennessee na jihu USA informovaly o 19 mrtvých. Devět úmrtí zaznamenal Oregon na západním pobřeží, po šesti Illinois na středozápadě a Mississippi na jihu, po pěti Washington na severozápadě a Kentucky na jihu a tři lidé zahynuli ve státě New York. O dvou mrtvých informovala Louisiana a po jednom Arkansas, Wisconsin, Wyoming a New Hampshire.

V Oregonu bylo v noci na dnešek bez elektřiny 75 000 lidí a tamní guvernérka Tina Koteková vyhlásila stav nouze. Úřady ve městě Memphis v Tennessee kvůli zamrzlému potrubí vyzvaly obyvatele, aby si převařovali vodu.

Přes tisíc letů bylo kvůli počasí napříč Spojenými státy zrušeno a dalších 8000 zpožděno, napsala agentura AFP.

Po mrazivém víkendu se podle amerického meteorologického úřadu dá očekávat oteplení. Předpověď ukazuje, že na většině amerického území budou přéští týden nadprůměrné teploty.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme