Kvůli obavám z přepadení zrušila řada škol v Bádensku výuku

Německá spolková země Bádensko-Württembersko se děsí možného přepadení jedné z tamních škol. To zřejmě zamýšlí 18letý mladík, který svůj čin avizoval na internetu. Mnohé školy preventivně poslaly žáky a studenty domů; jiné pak zrušily vyučování úplně. Mladík je od včerejšího odpoledne nezvěstný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

německá policie | Foto: David Šťáhlavský | Zdroj: Český rozhlas

Osmnáctiletý student platí za introvertního samotáře a indicie naznačují, že je pravděpodobně ozbrojen pistolí. Na to, že se během dneška chystá spáchat děsivý čin, přišli na internetu dva školáci z Porýní-Falce. Policie okamžitě rozjela rozsáhlou pátrací akci, do které se zapojil i vrtulník.

Muži zákona důkladně prohledali současný ústav i bývalé školy, které mladík navštěvoval. Po celém Bádensku rozmístila policie v okolí škol varovné pruhy a značky. Velké ústavy nechaly otevřený jen hlavní vchod. V budovách navíc hlídkují kantoři a školníci a kontrolují, kdo do školy vchází a kdo ji opouští.

"Jde nám především o bezpečnost dětí," říká ředitelka Fichteho gymnázia v Karlsruhe, která se rozhodla dnešní výuku zcela zrušit. Úřady jsou doslova zahlcené telefonáty vyděšených rodičů. Německo má v čerstvé paměti řádění jiného teenagera, který před čtrnácti dny na reálném gymnáziu v Emsdettenu zranil více než 30 lidí.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme