Kvůli odstranění bomby z druhé světové války evakuovali na severu Polska 10 tisíc lidí

V severopolském Bialystoku evakuovali 10 tisíc lidí kvůli bombě z druhé světové války. Asi půltunovou nálož našli ve čtvrtek při opravě silnice. Úřady bombu nechají vyzvednout jeřábem a převezou ji na vojenskou základnu, kde ji pyrotechnici kontrolovaně odpálí. Obyvatele okolních čtvrtí odvážely speciální autobusy do škol. Další odjeli k příbuzným. Večer se budou smět vrátit domů.

Bialystok / Polsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V polském Bialystoku byla nalezena půltunová bomba z druhé světové války. | Foto: Karol Rutkowski | Zdroj: Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

Po dobu extrakce bude oblast v okruhu 1400 m od bomby úplně evakuována a uzavřena.

Hlavní ulice města budou odpoledne zavřeny a policie bude přesměrovávat provoz. Policie také zajistí, aby nikdo nevstoupil do nebezpečné zóny nebo porušil majetek, který obyvatelé zanechali.

Policie a hasiči navštívili domy v nebezpečné zóně, aby informovali obyvatele o nutnosti evakuovat do speciálních míst určených pro přípravu úřadů Białystoku.

Extrakce je plánována mezi dvanáctou a čtvrtou hodinou odpoledne.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme