Kvůli prasklému potrubí možná padne severoirský ministr

V důsledku arktických mrazů a následného tání v severním Irsku popraskalo na mnoha místech vodovodní potrubí. Téměř 80 měst a vesnic bylo od Štědrého dne bez vody. K dnešnímu dni počet domácností bez vody v Severním Irsku podstatně klesl, ale desítky tisíc lidí mohou používat vodu z kohoutků jen v denních hodinách. Také mnoho škol je nadále zavřeno.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodovodní kohoutek

Vodovodní kohoutek | Foto: Fotobanka stock.xchng, Lance Hancock

I když podle informace severoirské státní vodárny klesl počet domácností bez vody pod jeden tisíc, na 40 tisíc domácností má dodávky vody nadále přerušované, aby se mohly znovu naplnit vodní nádrže.

Kvůli přetrvávajícímu poškození vodovodu dnes neotevřely brány po prázdninách desítky škol. Mluvčí státní vodárny řekl, že spolehlivé napojení všech vodovodů na řad si vyžádá ještě nejméně tři dny.

Vůdce druhé největší severoirské strany ulsterských unionistů Tom Elliott proto vyzval ministra odpovědného za státní vodárnu Conora Murphyho, aby odstoupil.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme