Kvůli sněhové kalamitě ve Velké Británii uvízly tisíce cestujících na letištích a nádražích

Cestování po Velké Británii představuje v posledních hodinách zkoušku psychické odolnosti. Sněhová nadílka totiž výrazně omezila veškerou dopravu a některá letiště musela na několik hodin úplně přerušit provoz. Ze zimního sevření se přitom Británie nejspíš nevymaní ani v příštích dnech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velkou Británii ochromilo husté sněžení | Zdroj: Reuters

„Tohle je nejhorší kalamita, jakou jsem zažil za několik posledních let,“ utrousil jeden z britských motoristů. Sůl příliš neúčinkuje a silničáři stačili sotva protahovat hlavní tahy.

Na největším londýnském letišti Heathrow se počet zrušených letů vyšplhal do pátečního večera na 417. Kromě sněhu samotného za to mohla i špatná viditelnost. Navzdory investicím do zimního vybavení znovu vázlo odmrazování letadel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci v zasněžené Británii popisuje tamní zpravodaj ČRo Jiří Hošek

Chaotická situace na Heathrow dokonce přiměla společnost British Airways zveřejnit omluvu. Cestující si stěžovali, že museli strávit několik hodin v letadlech přímo na ploše, zatímco tisíce dalších marně čekaly na svá zavazadla.

Během dnešního dne na Heathrow stihli zrušit už stovku spojů a další nabírají značná zpoždění.

Na železnici nebyla situace o mnoho lepší. V posledních hodinách měl každý čtvrtý spoj zpoždění nebo ho museli zrušit úplně. Uzavřené zůstávají některé dálniční úseky, které silničáři nezvládli ošetřit.

Pařížany ráno překvapil sníh. Komplikuje dopravu i sportovní akce

Číst článek

Většina chodníků se proměnila v uklouzanou past. Záběry z jednoho obzvlášť zrádného ve východoanglickém Norwichi vidělo na serveru YouTube během pár hodin přes 80 tisíc lidí.

Rozmary počasí se dotknou také sportovních akcí. Úplně zrušeny byly dostihové mítinky v Ascotu a Haydocku. Odloženo bylo šest zápasů druhé nejvyšší fotbalové soutěže v Anglii, hrát se nebudou ani desítky klání nižších soutěží.

Jiří Hošek, krw, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme