Kvůli sněhové kalamitě ve Velké Británii uvízly tisíce cestujících na letištích a nádražích

Cestování po Velké Británii představuje v posledních hodinách zkoušku psychické odolnosti. Sněhová nadílka totiž výrazně omezila veškerou dopravu a některá letiště musela na několik hodin úplně přerušit provoz. Ze zimního sevření se přitom Británie nejspíš nevymaní ani v příštích dnech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velkou Británii ochromilo husté sněžení | Foto: Reuters

„Tohle je nejhorší kalamita, jakou jsem zažil za několik posledních let,“ utrousil jeden z britských motoristů. Sůl příliš neúčinkuje a silničáři stačili sotva protahovat hlavní tahy.

Na největším londýnském letišti Heathrow se počet zrušených letů vyšplhal do pátečního večera na 417. Kromě sněhu samotného za to mohla i špatná viditelnost. Navzdory investicím do zimního vybavení znovu vázlo odmrazování letadel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci v zasněžené Británii popisuje tamní zpravodaj ČRo Jiří Hošek

Chaotická situace na Heathrow dokonce přiměla společnost British Airways zveřejnit omluvu. Cestující si stěžovali, že museli strávit několik hodin v letadlech přímo na ploše, zatímco tisíce dalších marně čekaly na svá zavazadla.

Během dnešního dne na Heathrow stihli zrušit už stovku spojů a další nabírají značná zpoždění.

Na železnici nebyla situace o mnoho lepší. V posledních hodinách měl každý čtvrtý spoj zpoždění nebo ho museli zrušit úplně. Uzavřené zůstávají některé dálniční úseky, které silničáři nezvládli ošetřit.

Pařížany ráno překvapil sníh. Komplikuje dopravu i sportovní akce

Číst článek

Většina chodníků se proměnila v uklouzanou past. Záběry z jednoho obzvlášť zrádného ve východoanglickém Norwichi vidělo na serveru YouTube během pár hodin přes 80 tisíc lidí.

Rozmary počasí se dotknou také sportovních akcí. Úplně zrušeny byly dostihové mítinky v Ascotu a Haydocku. Odloženo bylo šest zápasů druhé nejvyšší fotbalové soutěže v Anglii, hrát se nebudou ani desítky klání nižších soutěží.

Jiří Hošek, krw, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme