Kvůli stávce na letišti v Düsseldorfu jsou ohroženy některé spoje do Prahy

Cestující na letišti v Praze se dnes nedočkají některých spojů z Düsseldorfu. Na tamním letišti totiž stávkují zaměstnanci bezpečnosti. Cestující tak mají problém se dostat ke svým spojům. ČSA už kvůli tomu musely zrušit ranní zpáteční let. Do Prahy se nedostanou ani některé spoje Lufthansy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště ve Frankfurtu je kvůli silnému sněžení uzavřené. | Zdroj: ČTK

„My máme na dnešek v souvislosti s touto stávkou zrušen jeden odlet a čtyři přílety z destinace Düsseldorf. Ty zrušené přílety a odlety nejsou všechny dneska plánovány, takže některé budou normálně operovány,“ vysvětluje Marika Janoušková z Letiště Václava Havla.

ČSA už kvůli stávce zrušily svůj ranní zpáteční spoj.

„Problém je s bezpečnostní kontrolou, protože na letišti v Düsseldorfu je stávka pracovníků bezpečnostní kontroly. To znamená, odbavení funguje naprosto stoprocentně, ale cestující pak mají problém se dostat přes bezpečnostní kontrolu,“ říká mluvčí Českých aerolinií Daniel Šabík.

ČSA se ale budou snažit vypravit alespoň polední a večerní lety.

„České aerolinie byly nuceny zrušit ranní frekvenci, nicméně polední a večerní frekvence se budou snažit vypravit minimálně na trase z Prahy do Düsseldorfu. Nás provoz na düsseldorfském letišti neohrožuje. Na zpáteční cestě se budeme snažit přepravit všechny cestující, kterým se podaří i přes stávku projít bezpečnostní kontrolou a dostat se do letadla,“ ujišťuje Šabík.

Pozemní letištní personál stávkuje také v Kolíně nad Rýnem, kam z Prahy míří jedno letadlo dnes po poledni. Aktuální informace poskytuje Letiště Václava Havla v Praze.

Jakub Šídlo, Ondřej Himmer, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme