Kvůli střevní nákaze se narychlo sejdou ministři zemědělství EU

Kvůli nákaze bakterií EHEC v Německu se narychlo sejdou ministři zemědělství Evropské unie. Mimořádné zasedání ministerské rady na zítra do Lucemburku svolal maďarský ministr Sándor Fazekas. Maďarsko jako předsednická země přijde s vlastními návrhy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská unie má v Lucemburku sídel více | Foto: Fotobanka stock.xchng

Především se musí každý zdržet unáhlených úsudků, varuje maďarský ministr. „Skočili jsme na stín,“ dodává Sándor Fazekas, což podle něj vedlo k celoevropským problémům zelinářského odvětví.

Prohlubování krize způsobuje podle maďarského ministra nedostatek důvěry, kterou je, jak uvedl, třeba získat zpět, třeba marketingovými kampaněmi.

Na programu zasedání by měla být také otázka odškodnění pěstitelů zeleniny, kteří se kvůli panice způsobené nákazou potýkají s poklesem prodejů. Vše by se mohlo financovat ze společné pokladny Evropské unie.

Německo dnes zveřejní výsledky testů, které by měly potvrdit či vyvrátit zprávy, že bakterie se rozšířila z dolnosaské biologické farmy v okrese Uelzen. Zdrojem smrtelné bakterie by mohla být směs 18 klíčků, mimo jiné fazolí, brokolice, hrachu, česneku, čočky, ředkviček.

Gregor Martin Papucsek, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme