Kvůli tragickému požáru v Permi odstupují první úředníci

V Rusku podala rezignaci vláda kraje, kde v pátek při požáru v nočním klubu zemřelo více než 120 lidí. Nová vláda bude sestavena po vyšetření případu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záběry ruské televize z místa neštěstí | Zdroj: ČTK

Administrativa Permského kraje odstoupila den poté, co dějiště tragédie navštívil premiér Vladimir Putin, který místní úředníky tvrdě kritizoval za to, že nebyli schopni donutit podnik k dodržování bezpečnostních předpisů.

Podle gubernátora Permi Olega Čirkunova bude nová vláda sestavena až poté, co skončí policejní vyšetřování pátečního požáru v nočním klubu. Ten vypukl poté, co od ohňostroje uspořádaného uvnitř podniku chytlo obložení zdí a strop.

Počet obětí už přesáhnul 120, stejné množství lidí je stále v péči lékařů, mnozí v kritickém stavu s popáleninami na více než 50 procentech těla.

Několik lidí už bylo v souvislosti s neštěstím zatčeno. Zraněním dnes podlehl spolumajitel podniku, který byl mezi podezřelými.

Podle gubernátora klub porušil hned několik bezpečnostních předpisů - pořádat mohl akce maximálně pro 50 lidí, navíc management zablokoval nouzové východy.

Lenka Kabrhelová, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme