Kwašniewski přivítal verdikt ukrajinského soudu

Zprávu o rozhodnutí ukrajinského Nejvyššího soudu zopakovat druhé kolo prezidentských voleb přijal s radostí polský prezident. Aleksander Kwašniewski byl jedním ze zprostředkovatelů jednání mezi vládní garniturou a opozicí. Upozornil na to, že v tuto chvíli je nejdůležitější udržet na Ukrajině klid a neuchýlit se k násilí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

A. Kwašniewski a V. Juščenko | Zdroj: ČTK

Aleksander Kwašniewski spoléhá na to, že ti, kteří se dnes mohou cítit poraženi, nepřijmou žádná nezodpovědná rozhodnutí, která by vedla k ještě větší porážce. Řekl také, že doufá v umírněné veselí ze strany stoupenců Viktora Juščenka.

Euforie se totiž podle něj může lehko vymknout kontrole. Vyjádřil také uspokojení z toho, že o osudu voleb nerozhodla ani ulice, ani politické kruhy.

"Je to skutečně bezprecedentní případ, kdy v tak složité situaci vydává konečné, závazné rozhodnutí tak jak to má být v souladu s právem a s ústavou Nejvyšší soud," řekl polský prezident.

Rozhodnutí Nejvyššího soudu vítají Evropská unie i Spojené státy. Zároveň vyzvaly obě strany k respektování výroku soudu a dodržování klidu.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme