Kwašniewski s Klausem: Opakování druhého kola voleb na Ukrajině je klíčové

Opakování 2. kola prezidentských voleb na Ukrajině je klíčové pro další vývoj této země. Na Pražském hradě se na tom dnes shodli polský prezident Aleksander Kwašniewski se svým českým protějškem Václavem Klausem. Právě Kwasniewski se v minulých dnech v Kyjevě snažil o urovnání politické krize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kwašniewski na náštěvě v Praze

Kwašniewski na náštěvě v Praze | Foto: Josef Šmejkal

Termín nového druhého kola byl stanoven na 26. prosince. Ještě předtím ale budou muset být provedeny některé změny a to je úkolem parlamentu. "Bude nové složení Ústřední volební komise a zavedou se změny, které by měly zamezit všem podvodům, k nimž došlo. Tento scénář byl podepsán prezidentem Kučmou, oběma kandidáty na úřad hlavy státu a také předsedou parlamentu."

Dodržení termínu opakovaného hlasování je podle Kwašniewského rozhodující a pro další vývoj na Ukrajině klíčové. Stejný názor na řešení krize má i český prezident Václav Klaus. "Já jsem velmi rád, jestli se toto řešení podaří. Podle mého názoru je to jediné možné řešení, jakékoli jiné by bylo řešením špatným. Toto řešení plně podporuji a pokud se Ukrajina dohodne sama mezi sebou, s dohledem a pomocí různých zprostředkovatelů, tak je to určitě dobře."

Václav Klaus také Aleksanderu Kwasniewskému, který dnes zahájil dvoudenní návštěvu České republiky, předal nejvyšší české vyznamenání Řád Bílého lva.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme