Kwašniewski v Praze oplácí návštěvu

Na návštěvu České republiky dnes přijíždí polský prezident Aleksander Kwašniewski. Oplatí tak Václavu Klausovi jeho návštěvu z dubna loňského roku. Do Polska se tehdy český prezident vydal na svou druhou zahraniční cestu, což polská strana velmi ocenila. Předmětem jednání Aleksandra Kwašniewského s českými politiky budou mezinárodní situace i bilaterální otázky. Jaké jsou vzájemné českopolské vztahy?

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleksander Kwašniewski

Aleksander Kwašniewski | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Čeští i polští politici se při svých setkáních shodují v tom, že naše vzájemné vztahy jsou velmi dobré a téměř bezproblémové. Rozvíjí se kulturní spolupráce. Příkladem toho může být společný filmový festival v polském i Českém Těšíně. Loni na podzim politické kontakty trochu zkalila společná deklarace prezidentů Kwašniewského a Raua vyzývající evropské státy k přehodnocení postojů k odsunům a vysídlování obyvatelstva ve 20. století. Letos byla z polské strany cítit neochota k povolení stavby 4kilometrového napojení silnice z Liberce na německou dálniční síť, která povede přes polské území.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme