Kwašniewski v Praze oplácí návštěvu

Na návštěvu České republiky dnes přijíždí polský prezident Aleksander Kwašniewski. Oplatí tak Václavu Klausovi jeho návštěvu z dubna loňského roku. Do Polska se tehdy český prezident vydal na svou druhou zahraniční cestu, což polská strana velmi ocenila. Předmětem jednání Aleksandra Kwašniewského s českými politiky budou mezinárodní situace i bilaterální otázky. Jaké jsou vzájemné českopolské vztahy?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleksander Kwašniewski | Foto: Pavel Novák

Čeští i polští politici se při svých setkáních shodují v tom, že naše vzájemné vztahy jsou velmi dobré a téměř bezproblémové. Rozvíjí se kulturní spolupráce. Příkladem toho může být společný filmový festival v polském i Českém Těšíně. Loni na podzim politické kontakty trochu zkalila společná deklarace prezidentů Kwašniewského a Raua vyzývající evropské státy k přehodnocení postojů k odsunům a vysídlování obyvatelstva ve 20. století. Letos byla z polské strany cítit neochota k povolení stavby 4kilometrového napojení silnice z Liberce na německou dálniční síť, která povede přes polské území.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme