Německo zpřísnilo postih internetových sexuálních predátorů. Hrozí jim tři až pět let vězení

Německá vláda ve středu odsouhlasila zpřísnění zákona v rámci boje s internetovými sexuálními predátory. Protizákonný je nově takzvaný kybergrooming, psychická manipulace s cílem získat důvěru dítěte a vylákat z něj intimní fotografie nebo si domluvit osobní setkání. Informovala o tom agentura AFP.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž se vydával za nezletilé dívky, nabízel sex za peníze (ilustrační foto) | Foto: Derek Croucher / Alamy | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Internetový sexuální predátor může být za čin odsouzen k třem až pěti měsícům vězení. Týká se to i případů, kdy je v kontaktu s dospělou osobou, o které si ale myslí, že je nezletilá - typicky s rodičem nebo s policistou vystupujícím jako dítě v rámci vyšetřování.

Přibývá šikany v kyberprostoru, ze škol ale nezmizela. Na Linku bezpečí se kvůli ní ročně obrátí tisíce dětí

Číst článek

Pojem kybergrooming zastřešuje nejrůznější snahy sexuálních predátorů, od získání osobních údajů přes vyvolání důvěry a spřátelení se, až po vylákání na schůzku, kde posléze může dojít k zneužití, fyzickému násilí nebo výrobě dětské pornografie.

Německá vláda uvedla, že děti se v době internetu mohou se sexuálními predátory setkat čím dál tím častěji. Příčinou je vysoké procento nezletilých, kteří využívají nejrůznější sociální sítě jako instagram nebo facebook, kde je může sexuální predátor snadno kontaktovat.

V České republice již podobný zákon existuje, nelegální je nedovolené navazování kontaktu s dítětem. České soudy mohou až na dva roky za mříže poslat člověka, který nezletilému navrhne setkání s úmyslem spáchat trestný čin.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme