Zmařili jsme kybernetický útok na ambasádu státu NATO, oznámil Kyjev

Ukrajinská kontrarozvědka SBU zablokovala kybernetický útok na diplomatický úřad jedné z členských zemí Severoatlantické aliance v Kyjevě. Oznámil to v úterý ukrajinský server Cenzor s odvoláním na prohlášení tiskové služby SBU. O kterou zemi jde, informace neuvádí.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo ukrajinské tajné služby SBU | Foto: Lavana | Zdroj: Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

Ze zprávy kontrarozvědky vyplývá, že hackeři se o útok na zahraniční velvyslanectví pokusili s využitím údajů, které získali proniknutím do jednoho z úřadů ukrajinského ministerstva zdravotnictví.

Moskevský soud poslal ‚za špionáž‘ ukrajinského novináře Suščenka na 12 let za mříže

Číst článek

Šéf tohoto úřadu, který nezajistil bezpečnost uložených údajů, byl podle SBU propuštěn a je trestně stíhán. Kdy k incidentu došlo, kontrarozvědka neupřesnila.

Ukrajina je častým terčem hackerů, podle Kyjeva jsou útoky většinou vedeny z Ruska. Naposledy SBU veřejnost varovala před útočnými viry nasazenými do ukrajinské sítě před nedávným finálovým zápasem fotbalové Ligy mistrů v Kyjevě. I tento útok ukrajinské úřady připsaly Rusku.

Na možné zesílení kybernetických útoků proti Ukrajině letos v únoru upozornilo vedení amerických výzvědných služeb. Ředitel tajných služeb Dan Coats ve zprávě pro americký Kongres uvedl, že ukrajinská infrastruktura se stane terčem útoků ruských tajných služeb a vládních agentur, které se mimo jiné zaměří na energetické a komunikační systémy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme