Nad Kyjevem sestřelili další ruské drony. Zprávy o obětech nebo zraněných zatím nejsou

Kyjev v noci na neděli čelil několika vlnám útoků ruských dronů, uvedla podle agentury Reuters tamní vojenská správa. Kolem deseti bezpilotních letounů při druhém takovém útoku za dvě noci protivzdušná obrana sestřelila. Žádné zprávy o obětech nebo zraněných zatím nejsou. Starosta Moskvy Sergej Sobjanin pak podle agentury Interfax informoval o zničení dronu letícího na Moskvu.

Sledovali jsme online Kyjev (Aktualizováno: 7:49 19. 11. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinští vojáci hledají drony nad Kyjevem

Ukrajinští vojáci hledají drony nad Kyjevem | Foto: Gleb Garanich | Zdroj: Reuters

Ukrajinské vzdušné síly ráno na sociální síti Telegram oznámily, že se jim v noci podařilo zničit patnáct z dvaceti přilétajících dronů Šáhed. Do akce se zapojila protivzdušná obrana v Kyjevské, Poltavské a Čerkaské oblasti.

Šéf kyjevské vojenské správy Serhij Popko na telegramu napsal, že útoky proti několikamilionové metropoli směřovaly z různých směrů.

Moskva zmrazila výměnu zajatců. Snaží se rozeštvat ukrajinskou společnost, tvrdí Kyjev

Číst článek

„Proto byl v hlavním městě několikrát vyhlášen letecký poplach,“ poznamenal s tím, že zatím nejsou hlášeny ani žádné škody na kritické infrastruktuře.

Podle starosty Moskvy Sobjanina nezpůsobily nikomu zranění nebo škody na majetku ani úlomky dronu sestřeleného v noci na neděli u Moskvy. Dron byl podle něj sestřelen v Bogorodském okrese východně od Moskvy. Ruské ministerstvo obrany útok připsalo ukrajinským silám. Ty se k úderům na ruské území nehlásí.

Během loňské zimy se Rusko, které Ukrajinu napadlo v únoru 2022, opakovaně zaměřovalo na energetickou infrastrukturu východoevropské země, kvůli čemuž byly miliony lidí po část nejstudenějšího období roku bez elektřiny, topení a vody.

Na Kyjev Rusko tento měsíc zaútočilo po dvaapadesátidenní přestávce a nyní další dva útoky přišly ve dnech hned po sobě.

Agentura Reuters také napsala, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvalil sankce na dalších 37 ruských organizací a 108 osob, mezi nimiž jsou i Ukrajinci spolupracující s Ruskem.

kth, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme