Rusko popáté v prosinci zaútočilo na Kyjev. Cherson po ostřelování hlásí devět zraněných

Ruská invazní armáda podnikla už pátý vzdušný útok na Kyjev v tomto měsíci. S odvoláním na ukrajinské úřady o tom v noci na středu informovaly agentury Reuters a AFP. Ukrajinská protivzdušná obrana podle šéfa správy metropole sestřelila všechny drony letící na Kyjev. Sirény v noci na středu podle ukrajinských médií varovaly před hrozbou vzdušného útoku i v dalších oblastech země. Starosta Charkova hlásí dva zásahy.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poškozený dům v Kyjevě po ruském náletu

Poškozený dům v Kyjevě po ruském náletu | Zdroj: Profimedia

„Podle předběžných informací operačního shrnutí nejsou v hlavním městě žádné oběti ani destrukce,“ oznámil na platformě Telegram náčelník vojenské správy metropole Serhij Popko.

Starosta druhého největšího ukrajinského města Charkova Ihor Terechov naopak v noci na středu informoval o nejméně dvou „příletech“ poblíž obytných budov a civilních objektů. „Na místě zasahují záchranáři,“ napsal s poznámkou, že informace o případných obětech a škodách se upřesňují.

Posun na frontě? ,Boje jsou intenzivní, ale v zimě neuvidíme zásadní operaci,‘ říká expert Smetana

Číst článek

Šéf vojenské správy Chersonu Roman Mročko mezitím informoval o devíti raněných po večerním ruském ostřelování tohoto jihoukrajinského města, které se nachází v blízkosti frontové linie.

Podobná prohlášení jednotlivých stran konfliktu nelze bezprostředně nezávisle ověřit.

Rusko na Ukrajinu vpadlo loni 24. února a Ukrajina pravidelně čelí jeho ostřelování a vzdušným úderům. Ty výrazně zintenzivnily loni na podzim, kdy Moskva zahájila rozsáhlé bombardování ukrajinské infrastruktury a měst, čímž v zimních měsících přerušila dodávky energie, tepla či vody.

Kyjev už dříve varoval, že k podobné strategii Moskva přistoupí i tuto zimu. Ukrajinci ale mezitím posílili svou protivzdušnou obranu, napsala dříve agentura AFP.

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme