‚Světlo na obloze a tři hlasité exploze.‘ Na Kypr dopadl blíže neurčený předmět, mohlo by jít o raketu

Severně od kyperské metropole Nikósie v pondělí ráno dopadl zatím blíže neupřesněný objekt. Ministr zahraničí mezinárodně neuznané Severokyperské turecké republiky později podle agentury Reuters uvedl, že šlo zřejmě o protileteckou raketu ruské výroby, vypálenou při izraelském náletu na Sýrii. Nikdo nebyl zraněn. Prezident kyperských Turků Mustafa Akinci už předtím řekl, že předmět by mohl souviset s vojenskými operacemi na Blízkém východě.

Nikósie (Aktualizováno: 10:45 1. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakety (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 Public domain,©

„Prvotní vyhodnocení je takové, že šlo o raketu ruské výroby, která byla coby součást systému protiletecké obrany v noci vypálena při leteckém útoku na Sýrii. Když minula cíl a dostala se na hranici svého doletu, spadla na naše území,“ oznámil severokyperský ministr zahraniční Kudret Özersay.

Turecko dostane první ruské protiraketové systémy do deseti dnů. USA nás podporují, řekl Erdogan

Číst článek

Raketa dopadla do hornaté oblasti severně od Nikósie. Místní obyvatelé se novinářům svěřili, že viděli na obloze světlo a následně zaslechli tři hlasité exploze.

Kypr není daleko od Sýrie. Syrská státní média informovala, že izraelské letouny podnikly v noci na pondělí nálety na několik cílů ve městě Homs a na předměstí Damašku, při kterých zahynuli čtyři lidé.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme