Další konflikt mezi Kyrgyzstánem a Tádžikistánem. Na hranicích po sobě stříleli vojáci a pohraničníci

Na hranici mezi Kyrgyzstánem a Tádžikistánem propukly přestřelky, uvádí ve středu agentura Interfax. Pohraniční stráže obou zemí se navzájem viní z palby z minometů a dalších zbraní, ohlášena byla dosud nejméně jedna oběť a několik zraněných.

Biškek (Aktualizováno: 11:20 14. 9. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojáci Tádžikistánu

Vojáci Tádžikistánu | Foto: Nozim Kalandarov | Zdroj: Reuters

Tádžická strana v prohlášení uvedla, že kyrgyzská pohraniční stráž začala bez předchozí provokace druhé strany v kyrgyzské provincii Batken pálit střelnými zbraněmi a minomety na tádžické pozice. Jeden příslušník tádžické pohraniční stráže při střetu zahynul a dva byli zraněni, napsala agentura RIA Novosti.

Střet mezi Kyrgyzstánem a Tádžikistánem si vyžádal 13 mrtvých a desítky zraněných

Číst článek

Podle kyrgyzské pohraniční stráže z minometů na její členy stříleli tádžičtí vojáci a při přestřelce byli zraněni dva příslušníci ozbrojených sil. Kyrgyzstán také od 14.00 místního času (10.00 SELČ) oznámil další incident na jiném místě provincie Batken, kde podle něj tádžická pohraniční stráž začala střílet na kyrgyzské vojáky.

Agentura Reuters píše, že podobné potyčky na kyrgyzsko-tádžické hranici jsou časté. Letos koncem dubna si konflikt o vodní zdroj na hranicích mezi těmito postsovětskými republikami vyžádal nejméně šest mrtvých a desítky zraněných.

Už v noci z pondělka na úterý násilnosti propukly na hranicích mezi Arménií a Ázerbájdžánem, dalšími bývalými republikami Sovětského svazu. Na obou stranách po nich zůstalo asi sto obětí, a jsou tak nejkrvavější od roku 2020.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme