Kytarista urážel Kaczynského. Hrozí mu vězení

Kuriózní případ řeší polská policie v Krakově. Místní kytarista urážel na veřejném místě prezidenta a hrozí mu za to vězení. Při podezření ze zneuctění hlavy státu je totiž polská prokuratura povinná automaticky zahájit trestní stíhání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lech Kaczyński | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

Pouliční zpěvák a instrumentalista, posilněný alkoholem, se ve svých písních vulgárně opřel do polského prezidenta Lecha Kaczynského. Nereagoval přitom ani na výtky kolemjdoucích, až ho jeden z nich nahlásil policii. Hlídka poté muže zadržela a obvinila ho z urážky hlavy státu, za což v Polsku hrozí až tři roky vězení.

Nejde přitom o první případ slovního útoku na Kaczynského, který končí u soudu. Před dvěma lety ho například bývalý prezident Lech Walesa označil za hlupáka. Později se ale za svá tvrzení omluvil.

Za mřížemi neskončil ani bezdomovec hlavního varšavského nádraží. Soud ho nakonec za nepublikovatelné výrazy na adresu Kaczynského zprostil obžaloby.

Přečtěte si také:
Walesa a Kaczynští

Petr Vavrouška, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme