La Repubblica: Papež rezignoval kvůli Vatileaks a homosexuální mafii v církvi

Italský list La Repubblica přišel s tvrzením, že za odstoupením papeže Benedikta XVI. byly ve skutečnosti skandály. Podle deníku hlavu katolické církve přiměly k odchodu aféra Vatileaks a homosexuální vztahy mezi vatikánskými duchovními.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papeže podle italského tisku donutily k odchodu skandály

Papeže podle italského tisku donutily k odchodu skandály | Zdroj: Reuters

Zpráva italského listu je podle spolupracovnice Českého rozhlasu v Itálii Vědunky Lunardi velmi pravděpodobná.

„Po takzvané aféře Vatileaks, do které byl zapleten zejména papežův komorník Gabriele, je jasné, že z Vatikánu občas vycházejí důvěryhodné zprávy, které potom Vatikán nebo členové kurie popírají,“ vysvětluje Lunardi.

La Repubblica mimo jiné cituje pasáže z tajné zprávy čítající 300 stránek, kterou připravili tři kardinálové. Jedním z nich je slovenský kardinál Jozef Tomko.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tvrzení italského deníku zpochybnil v pořadu Stalo se dnes katolický kněz Miloslav Fiala

Papež obdržel dokument 17. prosince a právě po jeho přečtení se ještě téhož dne měl rozhodnout k opuštění Svatého stolce.

Zpráva uvádí řadu vážných případů, kdy dokonce i preláti porušují desatero přikázání, a upozorňuje na nečisté vlivy ze světského světa, jako je vydírání některých členů kurie nebo korupce. To vše navíc doplňují sexuální souvislosti.

Kardinálové měli údajně vytvořit homosexuální síť, která v Římě a Vatikánu organizovala sexuální dýchánky. O několika sexuálních vztazích prelátů se přitom ví již delší dobu.

Katolický kněz Miloslav Fiala připustil, že ve Vatikánu není všechno v pořádku. Tvrzení italského listu ale odmítá.

„Vyrojilo se velké množství různých teorií. Italští novináři oplývají nejen znalostmi vatikánské scény, ale mají i velkou fantazii a povinnost, přinést nějakou senzaci.“

Miloslav Fiala proto věří tomu, že papež odchází kvůli zdravotním důvodům. Zhoršující se zdraví je podle něj na Benediktu XVI. jasně vidět a aféry katolické církve související s pedofilií ho mohly ještě zhoršit.

„On je velice citlivý, viděli jsme to i při jeho návštěvě u nás, bolí ho všechno, co není v pořádku,“ říká katolický kněz Miloslav Fiala.

Vědunka Lunardi, Igor Maňour, Helena Šulcová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme