Labe v Drážďanech neklesá, situace zůstává vážná

Boj s rozvodněnými toky nebere konce. V Německu se další místa připravují na povodňovou vlnu. V Drážďanech Labe kulminovalo včera odpoledne, ale zatím výrazně neklesá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zvyšovat hráze pomáhaly v Drážďanech stovky dobrovolníků | Zdroj: Reuters

V saské metropoli strávilo noc mimo domovy na 16 000 lidí, 9000 domácností je bez proudu. V Drážďanech voda neklesá, drží se na úrovni kolem 8 metrů a 70 centimetrů.

Nedosáhla sice úrovně z roku 2002, ale situace je vážná a podle odborníků by hladina neměla klesat v příštích čtyřech dnech, což znamená velký nápor na břehy a bariéry.

Přehrát

00:00 / 00:00

Neklesající hladinu Labe sleduje v Drážďanech zpravodajka Klára Stejskalová

Bezpečnostní síly varují před okukováním vody z břehů kvůli nebezpečí protržení. Dokonce teď za podobné hazardování se životem hrozí pokuta 1000 eur.

Drážďany investovaly do protipovodňových bariér 130 milionů eur. Zábrany zatím všude nápor vydržely.

A hned se rozproudila ostrá debata o tom, že někde si občané v posledních letech v referendech odhlasovali, že protipovodňová opatření na svém území nechtějí.

Podle některých politiků je proto nutné přijmout zákon, aby kvůli obecnému ohrožení nebylo něco takového do budoucna možné.

Protipovodňová ochrana Semperovy opery | Foto: Klára Stejskalová

Šestý den povodní: Čerpání vody, úklid a sčítání škod. Tisíce lidí jsou stále bez proudu

Číst článek

Klára Stejskalová, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme