Labouristé chtějí po svém novém předsedovi jasné vyjádření ke členství Británie v EU

Britští labouristé hledají společnou pozici před referendem o případném vystoupení z Evropské unie. Čelní představitelé strany žádají svého nového předsedu Jeremyho Corbyna, aby se k otázce unijního členství jasně vyjádřil. Corbyn dal v minulosti opakovaně najevo svou nelibost ohledně fungování EU.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda britské Labour Party Jeremy Corbyn | Zdroj: Reuters

Odborová federace TUC blízká labouristům nejnověji doporučila svým členům hlasovat pro odchod z EU, pokud jednání premiéra Camerona v Bruselu vyústí v oslabení práv pracujících.

Vedení Labour Party se podle deníku Guardian nemůže shodnout na tom, jestli stranická podpora britského členství v unii má být bezpodmínečná. Labouristé čekají na jasné slovo nové předsedy Corbyna.

Neúspěšná kandidátka na post předsedy Yvette Cooperová si myslí, že by Labour Party měla vést silnou kampaň za setrvání v EU.

Stínový ministr spravedlnosti lord Falconer dokonce pohrozil rezignací, pokud by labouristé začali vyznávat euroskeptičtější politiku.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme