Lamanšským tunelem pěšky

Stovky ilegálních přistěhovalců se pokusily dostat do Británie tunelem pod Lamanšským průlivem. Francouzská policie jejich pokus zmařila. První skupina uprchlíků se pokusila o přechod včera večer, druhá krátce po půlnoci. Počet ilegálních přistěhovalců, kteří se pokusili dostat z Francie do Velké Británie tunelem pod Lamanšským průlivem, byl v poledne upřesněn na asi 550. Nikdo nebyl zraněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

průtah městem | Foto: Jan Rosenauer

Uprchlíci prorazili elektronické závory a masově vnikli do tunelu. Obsluha tunelu ale stáhla kovové rolety a znemožnila další postup vpřed. Policie použila k jejich zastavení slzného plynu. Podle AFP bylo asi 40 lidí zadrženo a vsazeno do vazby. AP píše o 129 zadržených. Zbytek byl umístěn do střediska Červeného kříže u francouzského města Sangatte.

Provoz v tunelu byl v obou směrech obnoven ráno poté, co tuto důležitou spojnici několik hodin společně prohledávali francouzští a britští policisté.

Markéta Kaclová, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme