Larry King vybral přes milion dolarů na odstranění ropné katastrofy

Americký moderátor Larry King uváděl na CNN dvouhodinovou benefiční talkshow. Jejím cílem bylo získat prostředky pro nadace, které pomáhají odstraňovat následky ropné havárie v Mexickém zálivu. Ropa uniká do moře od 20. dubna po havárii těžební plošiny, kterou využívala britská společnost British Petroleum.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mrtvé ryby, které zabila ropa unikající z vrtu v Mexickém zálivu

Mrtvé ryby, které zabila ropa unikající z vrtu v Mexickém zálivu | Zdroj: ČTK

Pozvání do pořadu Larryho Kinga přijali mimo jiné filmové hvězdy Robert Redford a Cameron Diazová nebo zpěváci Sting a Justin Bieber. Odpovídaly na telefonáty diváků a přijímali jejich finanční příspěvky. Celkem umělci získali 1,3 milionu dolarů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejen o benefici , ale i o dalším dění v souvislosti s ropnou havárií mluvil na Rádiu Česko Daniel Anýž, komentátor Hospodářských novin.

Už delší dobu je zřejmé, že jde o největší ropnou katastrofu v dějinách Spojených států. Podle informací BBC má už ropná skvrna rozlohu Skotska, to je asi 78 tisíc km2. Ropa už zasáhla pobřeží několika amerických států a ochromila tamní prosperující rybářský průmysl.

Martina Mašková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme