Laura Bushová a Ludmila Putinová se v Bratislavě nudit nebudou

V Bratislavě se odpoledne sejdou dva mocní muži planety. Americký prezident George Bushe a jeho ruský protějšek Vladimír Putin. Podle deníku Washington Post mají vydat společné prohlášení v souvislosti s hrozbou jaderného terorismu. K jednáním se oba státníci sejdou na bratislavském hradě. Jak dobu jejich schůzky stráví jejich manželky - první dámy Ruska a Spojených států?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava se chystá na summit | Foto: Samuel Kubáni

Laura Bushová se účastní slavnostního otevření Amerického informačního a kulturního centra. To je umístěno v Univerzitní knihovně a veřejnosti začne sloužit v dubnu. Manželé Putinovi přiletí na Slovensko brzy odpoledne. S Ludmilou Putinovou pak první dáma Spojených států navštíví Primaciálny palác.

Provede je jím bratislavský primátor Andrej Ďurkovský. Ukáže jim vzácné tapiserie ze 17.století. Obě dámy pak vyslechnou asi 10 minutové vystoupení Bratislavského chlapeckého sboru. Na programu jsou americká, ruská a slovenská píseň.

Zbytek času, který jejich manželé věnují politickým jednáním a setkání s novináři stráví Laura Bushová a Ludmila Putinová prohlídkou Staré radnice a Městského muzea.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme