Lavina bahna v Číně pohřbila přes 700 lidí. Stovky se pohřešují

Počet obětí sesuvů půdy na severozápadě Číny už stoupl na sedm set, dalších více než tisíc lidí se pohřešuje. Lavina bahna doslova smetla nejméně tři vesnice v provincii Kan-su. Vláda proto na pomoc do zasažené oblasti vyslala armádu. Podle Pekingu jde o nejhorší přírodní tragédii svého druhu za posledních šedesát let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záplavy v Číně | Zdroj: ČTK

Na sedm tisíc vojáků a členů vyprošťovacích týmů nyní bojuje především s časem, naděje na záchranu pohřešovaných se totiž rychle snižuje, navíc meteorologové varují před dalšími srážkami.

Zatím posledním člověkem, kterého se jim podařilo nalézt živého, a to po více než padesáti hodinách, byl dvaapadesátiletý muž, který byl zavalen v jedné ze zničených budov ve městě Čou-čchü.

Mezitím pokračují i práce na obnově zničených silnic a mostů, aby na místo neštěstí mohla dorazit potřebná pomoc, především stany, základní potraviny a léky. Úřady už také oznámily, že pozůstalým za každého člena rodiny, který zahynul, zaplatí v přepočtu čtyřiadvacet tisíc korun.

Robert Mikoláš, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme