Německé vojáky zasypala při cvičení v rakouských Alpách lavina. Tři se zranili

Několik německých vojáků při cvičení v rakouských Alpách zasypala lavina. Podle policie v Tyrolsku se masy sněhu v úterý uvolnily, když skupina 19 příslušníků bundeswehru ve Stubaiských Alpách hloubila ve výšce 3150 metrů nad mořem místa pro provizorní přenocování.

Vídeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lavina (ilustrační foto)

Na vojáky bundeswehru se při cvičení v rakouských Alpách zřítila lavina (ilustrační foto) | Foto: Simon | Zdroj: Pixabay | CC BY 1.0

Pět lidí lavina široká 30 metrů a dlouhá deset metrů zasypala částečně nebo úplně. Všechny se podařilo zachránit, ale tři byli zraněni. Jednoho vojáka dopravil do nemocnice vrtulník.

Horolezci přespali na vrcholu Mont Blancu. Hrozí jim až rok vězení a několikamilionová pokuta

Číst článek

Vojáci na cvičení do Rakouska přijeli z bavorského Mittenwaldu. K jakému útvaru patří, mluvčí podle agentury DPA policie neuvedl.

Loni v červnu zemřel při cvičení v horách v Tyrolsku člen německé elitní armádní jednotky Komando speciálních sil. Zřítila se na něho lavina z kamení.

V úterý se do Tyrolska po neobvykle teplém počasí v období Vánoc vrátila zima a sněžilo také v údolích. V horách platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z pěti, který znamená značné riziko lavin. Na svazích leží čerstvý sníh a do toho vane silný vítr.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme