Lavina v Alpách pohřbila dva lyžaře

V rakouských Alpách trvá lavinové nebezpečí - pod další lavinou dnes ve spolkové zemi Salcburk uvízli dva lyžaři. V polohách od dvou tisíc metrů jsou dobré sněhové podmínky. Ani v některých nižších oblastech si nemohou stěžovat na nedostatek sněhu. Například plný provoz ovládl sjezdovky v Tyrolsku, zejména v Zehlentahlu a Öztahlu nebo také ve známém zimním středisku Sankt Anton. Lyžaři však musí respektovat pokyny lavinových komisí. Dnešní situaci vyhodnotila na 5stupňové škále nebzepečí sesuvu lavin stupněm 3, tedy značné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hory | Foto: Jan Rosenauer

Důkaz toho, že nevarují zbytečně, se bohužel dostavil už dopoledne. V Lungau ve spolkové zemi Salzburg se uvolnila obrovská lavina. Do masy sněhu vedly stopy dvou lyžařů. Okamžitě byla zahájena velká záchranná akce. Prvního z nich, bohužel už mrtvého, vyprostili. Po druhé oběti horská záchranná služba včetně lékařů stále ještě pátrá.

Markéta Kaclová, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme