Lavina v Jižním Tyrolsku zabila pět Italů a Rakušana

Lavina dnes v jihotyrolských horách zabila pět italských a jednoho rakouského alpinistu. Jedna Rakušanka utrpěla zranění a byla přepravena do nemocnice. Její život není v ohrožení. S odvoláním na záchranáře o tom informovaly agentury ANSA a APA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po alpinistech zasypaných v Jižním Tyrolsku pátrala více než stovka záchranářů, členů horské služby i hasičů | Zdroj: ČTK

Několika lidem se podle médií podařilo dostat z masy sněhu vlastními silami. Dalších osm zasypaných dokázali záchranáři včas vyprostit.

Lavina se utrhla z hory Schneebiger Nock/Monte Nevoso zhruba ve čtvrt na dvanáct. Strhla s sebou skupinu alpinistů, kteří se nacházeli ve výšce kolem 3000 metrů nad mořem a měli v úmyslu vystoupat až na vrchol hory vysoké 3358 metrů.

Do záchranné operacebyly podle APA nasazeny čtyři vrtulníky, jejich manévrovací možnosti ale byly omezené, protože mohly mít jen menší množství pohonných hmot. Po zasypaných lidech pátrala více než stovka záchranářů, členů horské služby i hasičů. Pomáhali jim speciálně vycvičení psi.

Lavina | Foto: Český rozhlas

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme