Lavina v Rakousku pohřbila nejméně dva lidi

Mohutná lavina, která se dopoledne utrhla v rakouských Tyrolích, připravila o život dvě osoby a další nejméně dvě se pohřešují. Další lavina se později utrhla o několik kilometrů dál. Zatím není známo, zda si i ta vyžádalo nějaké oběti. S odvoláním na zprávy televizní stanice ORF o tom informovala agentura AFP. Podle televize se lavina utrhla v pásmu, které bylo lyžařům výslovně zakázáno. Zatím nelze vyloučit, že lyžaři způsobili neštěstí sami, když sněhovou masu od svahu odřízli.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z první laviny se podařilo vyprostit jednoho zraněného lyžaře. Asi 60 záchranářů s pomocí speciálně cvičených psů ale zatím pátrá dál. Při pátrání pomáhají desítky dobrovolníků, především turisté a lyžaři. Zraněného lyžaře, jehož totožnost úřady neoznámily, přepravil vrtulník záchranné služby do nemocnice v Innsbrucku.

Podle nejnovějších zpráv se ve vzdálenosti několika kilometrů od první laviny utrhla další lavina. I v tomto případě jsou informace zatím velmi kusé, především není jasné, co bylo příčinou sesuvu a zda v místě vůbec byli nějací lidé. Některé stopy naznačují, že v této lavině by mohl být nejméně jeden lyžař.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme