Lavina v Rakousku pohřbila nejméně dva lidi

Mohutná lavina, která se dopoledne utrhla v rakouských Tyrolích, připravila o život dvě osoby a další nejméně dvě se pohřešují. Další lavina se později utrhla o několik kilometrů dál. Zatím není známo, zda si i ta vyžádalo nějaké oběti. S odvoláním na zprávy televizní stanice ORF o tom informovala agentura AFP. Podle televize se lavina utrhla v pásmu, které bylo lyžařům výslovně zakázáno. Zatím nelze vyloučit, že lyžaři způsobili neštěstí sami, když sněhovou masu od svahu odřízli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z první laviny se podařilo vyprostit jednoho zraněného lyžaře. Asi 60 záchranářů s pomocí speciálně cvičených psů ale zatím pátrá dál. Při pátrání pomáhají desítky dobrovolníků, především turisté a lyžaři. Zraněného lyžaře, jehož totožnost úřady neoznámily, přepravil vrtulník záchranné služby do nemocnice v Innsbrucku.

Podle nejnovějších zpráv se ve vzdálenosti několika kilometrů od první laviny utrhla další lavina. I v tomto případě jsou informace zatím velmi kusé, především není jasné, co bylo příčinou sesuvu a zda v místě vůbec byli nějací lidé. Některé stopy naznačují, že v této lavině by mohl být nejméně jeden lyžař.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme