Lavina zasypala v Tyrolsku skupinu českých lyžařů, pět lidí zahynulo

Mohutná lavina v Tyrolsku smetla skupinu sedmnácti skialpinistů. Pět z nich zahynulo. Rakouská policie Českému rozhlasu potvrdila, že šlo o Čechy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Systém varování před lavinami v tyrolském Wattenbergu | Foto: Reuters

„Byly to dvě skupiny Čechů, jedna dvanáctičlenná a druhá pětičlenná. Pět z nich přišlo o život,“ uvedl mluvčí tyrolské policie Helmut Schutz. Dodal však, že je nutné vyčkat na formální identifikaci.

Nejméně tři další lidé utrpěli zranění. Několika lyžařům se podařilo vyprostit a další zachránila horská služba.

„Lavinou bylo postiženo celkem 17 osob. Podle dostupných informací bylo pět mrtvých, jsou tam tři zranění, všichni ostatní by měli být v pořádku,“ potvrdila mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Lavina skialpinisty smetla v místě, kde neměli šanci na rychlý únik. Že šlo o české lyžaře, Českému rozhlasu potvrdil také správce chaty Lizumer Hütte, na kterou skialpinisté mířili a kde měli rezervované ubytování.

K neštěstí došlo ve Wattenbergu v Tuxských Alpách východně od Innsbrucku. Na místě pracovalo několik záchranářských týmů, k dispozici měli i vrtulníky.

Horská služba dnes zaznamenala v Tyrolsku celkem 18 pádů lavin. V horách platí třetí stupeň lavinového nebezpečí. Podle horských vůdců dnes v oblasti panovaly nestabilní podmínky a riziku pádu lavin bylo vysoké.

Petr Vavrouška, ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme